Oferta

W TEQUESTA oferujemy rozbudowany harmonogram zajęć podstawowych, a także bogatą ofertę dodatkowych zajęć dla chętnych.

Sprawdź nasze zajęcia
NOWOCZESNE
METODY NAUCZANIA

Podczas prowadzenia zajęć nasi nauczyciele wykorzystują techniki i metody takie jak: metoda projektów, glottodydaktyka, aktywne słuchanie wg. Batti Strauss, elementy Montessori, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Edukacja Matematyczna metodą E. Gruszczyk-Kolczyńskiej oraz wiele innych.

Nasza kadra na bieżąco uczestniczy w szkoleniach ciągle podnosząc swoje kwalifikacje, co przekłada się na najwyższej jakości wiedzę przekazywaną naszym podopiecznym.

PRZYGOTOWANIE
NA ŚWIATOWYM POZIOMIE

W naszych przedszkolach i żłobkach TEQUESTA kształcimy dzieci równolegle przeplatając dwa języki: polski i angielski. Dzięki temu nasze pociechy już od 1 roku życia mają styczność z językiem obcym. Nauka ma formę zabawy, co sprawia że przyswajanie języka jest dużo prostsze i płynniejsze.

Nasz żłobek doskonale przygotowuje dzieci do przejścia na kolejny etap przedszkolny, aby kontynuować rozszerzoną edukację w obu językach.

TEQUESTA jako anglojęzyczne Przedszkola Niepubliczne
realizują podstawę programową zgodnie z wytycznymi MEN.

Co robimy w TEQUESTA?

W naszych przedszkolach dajemy dziecku szansę rozwijania jego indywidualnych pasji i zainteresowań na wielu płaszczyznach, dlatego też w ramach czesnego oferujemy Państwa dzieciom szeroki wachlarz zajęć:

Angielski

W każdej grupie pracuje dwóch wychowawców, z czego jeden z nich jest anglojęzyczny!

Nauka angielskiego w przedszkolu jest świetnym pomysłem, ponieważ Twoje dziecko znajduje się w fazie, w której jego umysł chłonie nowe informacje niczym gąbka, dzięki czemu najłatwiej i najlepiej może przyswoić sobie gramatykę i fonetykę języka obcego, np. dzięki programowi Jolly Phonics. Przedszkolaki poznają język spontanicznie i śmiało, bez zbędnych uprzedzeń, a także zaczynają komunikować się w nim bez barier. Im wcześniej dziecko rozpocznie naukę języka obcego, tym większe szanse, że jego wymowa będzie pozbawiona naleciałości ojczystego akcentu. Wielojęzyczność w dzieciństwie wpływa także pozytywnie na efektywność nauki innych dziedzin - myślenie dzieci staje się bardziej elastyczne i kreatywne. Mocniej wierzą we własne możliwości i statystycznie wypadają lepiej od innych podczas rozwiązywania zadań matematycznych, nawet w języku angielskim.

Rytmika

Podczas zajęć wprowadzane są ćwiczenia, których celem jest rozwijanie twórczej inwencji dziecka. Należą do nich improwizacje ruchowe śpiewane i grane.

Ćwiczenia prowadzone na rytmice szczególnie mocno wiążą zadania ogólnowychowawcze z zadaniami muzycznymi. Kształcą przede wszystkim twórcza postawę i aktywność, pozwalają na pozbycie się zahamowań i uczą wyrażania siebie i swoich emocji. Zajęcia rytmiczne mają także pozytywny wpływ na kształcenie słuchu dzieci oraz ich koordynację ruchową.

ZAJĘCIA EKSPERYMENTALNE

Już Jan Komeński w „Wielkiej Dydaktyce” napisał, abyby „…ludzi nauczyć czerpać wiedzę nie z książek, lecz z nieba i ziemi, z dębów i buków…”.

Zajęcia eksperymentalne umożliwiają dzieciom obserwację i  badanie zjawisk w otaczającej nas przyrodzie. Bezpośredni kontakt z naturą i otaczającymi nas zjawiskami od najmłodszych lat wpływa pozytywnie na rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz fizyko-chemicznych dzieci. Podczas zajęć uczestnicy biorą udział w różnego rodzaju eksperymentach i zabawach - doświadczają kuchni molekularnej, poznają stany skupienia wody itp.  Ważnym aspektem zajęć jest również kształtowanie w Dzieciach wrażliwości na piękno otaczającej przyrody.

SZCZĘŚLIWI GENIUSZE

Program Szczęśliwych Geniuszy to trening uważności i koncentracji realizowany podczas gier i zabaw zespołowych, czerpiący z najlepszych treningów uważności Mindfulness.

Wszystkie ćwiczenia podczas zajęć są wykonywane w grupie lub kilku mniejszych grupach. Dzieci wspólnie zdobywają umiejętności, które przyczyniają się do podwyższenia poczucia własnej wartości. Oprócz Mindfulness, podstawą realizacji programu są: zdrowy rozsądek, głęboka znajomość psychologii dziecka oraz metoda wychowawcza oparta na Pozytywnej Dyscyplinie.

ZAJĘCIA TEATRALNE, KREOWANIE RÓL

Podczas zajęć dzieci uczą się poprzez naśladownictwo, ćwiczą przede wszystkim wyobraźnię oraz koncentrację.

Zajęcia dostosowane są do wieku, poziomu umiejętności, zainteresowań oraz potrzeb uczestników. Gwarantujemy świetną zabawę i cenne doświadczenia.

Hiszpański

4-5 razy w tygodniu

Nauka odbywa się poprzez zabawę, a działania oparte są na założeniach metody naturalnej oraz TPR (Total Physical Response), co bardzo ułatwia dzieciom przyswajanie kolejnego języka. Nauka hiszpańskiego, to także zdobywanie wiedzy o kulturze, zwyczajach i tradycjach w krajach hiszpańskojęzycznych. Dzięki kontaktowi z drugim językiem obcym, dzieci są bardziej otwarte, kreatywne i nabywają większej pewności siebie w kontaktach z ludźmi.

BAJKOTERAPIA

Ciężko znaleźć dziecko, które nie lubi słuchać bajek. Bajkoterapia to najprościej mówiąc terapia poprzez bajki.

Jak wykazały badania psychologów, czytając określone bajki można pomóc dzieciom w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych, takich jak np. irracjonalne lęki lub pierwsze dni w przedszkolu. Bajkoterapia to także doskonała metoda relaksacyjna. Odpowiednio dobrane i opowiedziane lub przeczytane historie mogą doskonale wyciszyć, choćby przed snem, po dniu pełnym wrażeń lub ciężkich zadań. Bajkoterapia to metoda nowa, genialna w swej prostocie, skuteczna i zyskująca coraz większą popularność na świecie.

ZAJĘCIA SENSORYCZNE

Zajęcia wspierają rozwój sensoryczno-motoryczny poprzez twórczą i radosną zabawę. Warsztaty sensoryczne pomagają także w rozwoju układu nerwowego i ruchowego.

Towarzyszy temu wspieranie otwartości dzieci na otaczający je świat, zwiększanie ich samoświadomości oraz wzbogacanie wiedzy na temat innych ludzi. Odpowiednio dobrane zajęcia przygotowują dzieci do nauki na dalszych etapach edukacji oraz umożliwią nauczycielowi zauważenie potencjalnych trudności. Dzieci nabywają umiejętność wyrażania swoich emocji i potrzeb, a także ich rozpoznawania i radzenia sobie z nimi. Zabawy integrujące uczą dzieci relacji z innymi ludźmi oraz zasad przebywania w grupie. Podczas zajęć dzieci biorą udział w zabawach ruchowych, plastycznych, sensorycznych i muzycznych.

TENIS

Grając w tę grę najmłodsi ćwiczą koordynację ruchową, wzmacniają kondycję i rozwijają umiejętność zdrowej rywalizacji.

Ponadto tenis jest sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Jest to dyscyplina, która kreuje swojego rodzaju styl bycia i daje ogromną satysfakcję z uprawiania aktywności fizycznej.

ZAJĘCIA FIT KIDS

Warsztaty gimnastyczne, które rozwijają małą oraz dużą motorykę. Zawierają elementy korektywy.

Pomagają dbać o prawidłowy fizyczny rozwój malucha. Ćwiczenia pozytywnie wpływają nie tylko na kondycję fizyczną, ale poprawiają również pracę mózgu – aktywne dzieci lepiej radzą sobie w szkole! Oprócz korzyści zdrowotnych i rozwojowych, sport to przede wszystkim dobra zabawa.

WARSZTATY TEMATYCZNE, TEATRZYKI, WYCIECZKI, CIEKAWI GOŚCIE

W ramach czesnego dzieci każdego tygodnia uczestniczą w różnorodnych warsztatach tematycznych i wycieczkach poznając świat, ciekawostki naukowe, artystów, kulturę i sztukę.

Specjaliści

Jako Niepubliczny Żłobek i Prywatne Przedszkola TEQUESTA współpracujemy również ze specjalistami:

LOGOPEDA

zajęcia dwa razy w tygodniu

PEDIATRA

w zależności od potrzeb przedszkola

PSYCHOLOG DZIECIĘCY

zajęcia raz w tygodniu

PEDAGOG SPECJALNY

zajęcia kilka razy w tygodniu

Zajęcia dodatkowe

W celu urozmaicenia popołudniowego czasu naszym pociechom oferujemy dodatkowo płatne zajęcia pozalekcyjne:

ZAJĘCIA TANECZNE


W naszym przedszkolu raz w tygodniu odbywają się zajęcia taneczne prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Na zajęciach dzieci uczą się elementów tańca towarzyskiego i ludowego, układów disco oraz hip hop.

Dzieci poznają również tańce charakterystyczne dla różnych regionów świata: poleczka, polonez, mazur, krakowiak, kalinka, cha-cha, samba, rumba, rock’n’roll, walc angielski i tango. Uczą się takich układów tanecznych jak: zorba, taniec kowbojski, arabski, hawajski.Dzieci ćwiczą choreografię do dobrze znanych i lubianych hitów, np. „Daddy Cool” czy „Waka Waka”. Zajęcia są atrakcyjne zarówno dla chłopców jak i dziewczynek - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Chłopcy najbardziej upodobali sobie taniec kowbojski i paso doble, a dziewczynki - walc angielski. Dużą atrakcją są również używane do tańców rekwizyty, takie jak pompony, wachlarze, naszyjniki czy kolorowe spódnice.

KARATE


Zajęcia karate prowadzone są w naszym przedszkolu raz w tygodniu. Kształtują one ogólną sprawność fizyczną dziecka poprzez różnego rodzaju gry i zabawy zręcznościowe.

Uczą utrzymywać prawidłową postawę ciała, ćwiczą szybkość, gibkość, wytrzymałość i koordynację ruchowo-wzrokową. Przedszkolaki wdrażają się do trzymania prawidłowej pozycji ciała (prosty kręgosłup) i odpowiedniego ułożenia rąk, dłoni, nóg oraz bezpiecznego przewracania na matach. Oprócz doskonalenia przeróżnych technik tej japońskiej sztuki walki, zajęcia odgrywają także niemałą rolę wychowawczą - uczą dzieci systematyczności, cierpliwości, skupiania uwagi oraz panowania nad swoimi emocjami.

ROBOTYKA


Na zajęciach z robotyki wykorzystujemy specjalne zestawy klocków Lego Duplo „Maszyny Proste”. Zajęcia odbywają się w 10 osobowych grupach i prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów.

Przedszkolaki uczą się budowania takich konstrukcji jak: wiatraczki, bączki, huśtawki i tratwy - każde zajęcia skupiają się na innym temacie. Dzieci bawiąc się klockami kształcą zarówno umiejętność pracy w grupie jak i samodzielnego, logicznego myślenia. Dzięki tworzeniu konstrukcji z klocków rozwijają wyobraźnię przestrzenną, zdobywają wiedzę z dziedziny matematyki, fizyki i techniki. W grupach zaawansowanych wykorzystujemy inne zestawy klocków Lego – „WeDo”, które wyposażone są w różnego rodzaju silniczki, czujniki ruchu oraz lampki. Do takich zajęć instrukcja wyświetlana jest w laptopie, co dodatkowo podnosi atrakcyjność zajęć.

BALET


Na zajęciach dzieci poznają tajniki tańca klasycznego. Dodatkowo spotkania wzbogacane są o techniki tańca współczesnego, aktorstwa i improwizacji, pantomimy, rytmiki, stretchingu i ćwiczeń koordynacyjnych.

Każde zajęcia składają się z rozgrzewki, ćwiczeń ruchowych, kombinacji tanecznych i rozciągania. Dzięki zajęciom z baletu dzieci rozwijają swoją koordynację ruchową, wrażliwość muzyczną i poczucie rytmu. W trakcie ćwiczeń osłuchują się z muzyką baletową opartą na najsłynniejszych baśniach i historiach takich jak: Dziadek do Orzechów, Kopciuszek, Śpiąca Królewna czy Don Kichot.

BASEN


Zajęcia adresowane do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Prowadzone są równolegle w dwóch grupach, których podział uzależniony jest od potrzeb i możliwości dzieci.

Przedszkolaki uczą się prawidłowego oddychania w wodzie oraz koordynacji ruchów - pracy rąk i nóg w nauce stylu grzbietowego i dowolnego np. kraula. Zajęcia uatrakcyjniają zabawy rekreacyjne oraz skoki i wślizgi do wody.

Zapraszamy wszystkie dzieci,
które chcą się świetnie bawić i poznawać świat!

ZAPISZ SWOJE DZIECKO

Rodzicu,
dołącz do zabawy!

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, organizujemy również różnego rodzaju atrakcje, wyjazdy i inne aktywne formy spędzania wspólnego czasu dzieci, nauczycieli i rodziców.

Zachęcamy wszystkich rodziców do aktywnego włączania się w życie TEQUESTY - wspólnie spędzony czas to piękne wspomnienia, które zostają w pamięci na całe życie!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kontakt

Chcesz zapisać swoje Dziecko?

Zadzwoń lub wypełnij formularz, aby uzyskać więcej informacji!

Napisz do nas