Cadre - Tequesta

Teachers

Member

Magdalena Kiepuszewska

Dyrektor

„ Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele, pomagają im je rozwijać”
Janusz Korczak.

Bycie mamą otworzyło mi oczy na to, co najważniejsze w życiu. Mój syn zainspirował mnie do zmiany mojej dotychczasowej ścieżki kariery i poświęcenia się pracy z dziećmi. Skończyłam podyplomowe Studia na kierunkach: Pedagogika specjalna, terapia integracji sensorycznej oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Zdobytą na studiach wiedzę w zakresie terapii SI wdrażamy w naszej placówce na Białołęce.
Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję. Każdego dnia widzę, jak dzieci uczą się nowych rzeczy, poznają nowe doświadczenia i pogłębiają swoje umiejętności. W naszym przedszkolu najważniejsze są dzieci i z taką zasadą  budujemy naszą społeczność.
Własne doświadczenia pokazały mi jak ważne w pracy z dziećmi, jest odpowiednie podejście, wiedza i doświadczenie kadry. Każde dziecko to mały człowiek i zasługuje na poszanowanie jego uczuć i zdania.
Sama kieruję się sentencją, że nie ma niegrzecznych dzieci, dzieci mogą być głodne, zmęczone, spragnione, zmarznięte lub przebodźcowane.

Member

Katarzyna Lewecka

Nauczyciel

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku wychowanie fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Swoją przygodę w pracy z dziećmi rozpoczęłam, prowadząc zajęcia sportowe dla przedszkolaków. Praca ta pomogła mi ostatecznie podjąć decyzję o zawodzie, jaki chciałabym wykonywać w przyszłości. Dzięki temu dodatkowo ukończyłam studia pedagogiczne i jestem nauczycielem przedszkolnym od prawie 12 lat. Praca z dziećmi nauczyła mnie patrzenia na świat ich oczami. Staram się zawsze postrzegać świat z perspektywy „małego człowieka”, ponieważ to klucz do poznania dziecka i jego potrzeb. Jestem osobą otwartą i uśmiechniętą zawsze gotową do pracy. Nauczanie dzieci to nie tylko moja praca, ale również pasja, która daje mi wiele satysfakcji. Szczęście i radość moich małych podopiecznych jest dla mnie najważniejsza, dlatego staram się stworzyć moim maluchom atmosferę ciepła, radości i poczucia bezpieczeństwa.

Member

Sylwia Korczak

Nauczyciel

” Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Janusz Korczak
Od dawna czułam powołanie do pracy z dziećmi. Będąc w klasie 1-3 biegałam w każdej wolnej chwili do przedszkola, żeby pobawić się z maluchami. Nie myślałam wtedy o przyszłym zawodzie; zwyczajnie lubiłam przebywać wśród śmiejących się dzieci. Obecnie jestem absolwentką Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Praktykę zdobywałam początkowo jako animator zabaw, następnie nauczyciel w przedszkolu. Pracuję z dziećmi od dziesięciu lat. Jako pedagog staram się kierować sercem, stawiam na dobro dziecka i jego rozwój. Moim mottem przewodnim jest: „kochać i wymagać”, aby wspierać i inspirować dzieci w odkrywaniu świata.

Member

Shyleen Moyo.

lektor języka angielskiego


Nazywam się Shyleen Moyo. Urodziłam się i wychowałam w Zimbabwe w małym, serdecznym mieście Bulawayo.

Uczę języka angielskiego już od 4 lat, z certyfikatem Business English. Bycie nauczycielem jest tym, kim jestem. Od zawsze moją pasją jest praca z dziećmi.

Jako nauczyciel jestem osobą kreatywną, troskliwą i opiekuńczą. Uwielbiam nowe wyzwania. W nauczaniu języka angielskiego nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Dzieci motywuje mnie do działania. Patrzeć jak dzieci robią postępy w nauce, jest dla mnie największą nagrodą, za to, co robię.

W Przedszkolu Tequesta czuję się jak w domu.

Moje motto brzmi: „Praca zespołowa sprawia, że ​​marzenie działa” i motywuje moich uczniów, aby zawsze dawali z siebie 100%.
 

Member

Kaja Szymczak

nauczyciel


Z Edukacją dzieci związana jestem 8 lat. Miałam przyjemność pracować z dziećmi od 1 do 6 lat. Swoją pracę z dziećmi zaczynałam jako opiekun w żłobku, następnie jako nauczyciel w przedszkolu. Ukończyłam studia pedagogiczne z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz studia magisterskie na kierunku Zarządzanie oświatą. W codziennych zajęciach staram się zwracać uwagę na mocne strony i zdolności każdego dziecka. Praca w przedszkolu sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe, dlatego do każdego z nich trzeba podchodzić indywidualnie. Cechuje mnie duża cierpliwość i miłość do dzieci. Lubię rozwijać u dzieci ciekawość świata poprzez zabawę.

Member

Martyna Kałuża

nauczyciel

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Wydziału Psychologii i Pedagogiki w Kielcach. Posiadam ponad dwuletnie doświadczenia w pracy z dziećmi.
Cechuje mnie dobroć, cierpliwość i konsekwencja w działaniu. Jestem osobą odpowiedzialną, dobrze zorganizowaną i punktualną. Posiadam kompetencje edukacyjne. Dzięki dużej kreatywności potrafię przekazywać zarówno umiejętności, jak i wiedzę w sposób łączący naukę z zabawą. Dlatego w swojej pracy często odnoszę się do pedagogiki zabawy, która jest naturalną aktywnością dzieci.
Ponadto cenię sobie aktywność fizyczną, ponieważ uważam, że ruch wyzwala w przedszkolakach największą siłę i kreatywność. Organizując dzieciom czas wolny, staram się uwzględnić gry i zabawy, najlepiej na świeżym powietrzu.
Praca z dziećmi pozwala mi czerpać radość z małych rzeczy. Szczery uśmiech dziecka jest dla mnie dużą satysfakcją i nagrodą za wykonanie mojej pracy. Natomiast możliwość dostrzegania postępów, jakie czynią dzieci, napełnia mnie ogromną motywacją do dalszego działania i doskonalenia.
Trzy kluczowe zagadnienia, którymi kieruję się w pracy z dziećmi to: pedagogika zabawy, aktywność fizyczna oraz tworzenie relacji międzyludzkich bez względu na wiek, pochodzenie, wygląd.

Member

LAMIA HAFEZ

lektor języka angielskiego

I am from Cairo Egypt.
I loved being involved with children and babies since I was very young. I loved their innocence, honesty, and purity they are small angels on earth. Since they are not able to express their feelings and they need us as grown-ups to understand and feel them properly. Hence, I decided that I should help them in every possible way. Also becoming a mother of two small children encouraged me to become a teacher that's why I have decided to keep improving my knowledge and skills by increasing my studies to be able to teach my children properly and limitless and to give them back all the love they need because they deserve

 

Member

RUBY MATUSZEWSKI

lektor języka angielskiego

Hello. My name is Ruby Matuszewski. I’m from the Philippines. I love teaching children in preschool. A few other things I love are my family which includes my children. I also love to read books, visit the beach, and go on different adventures.

I have been an English Teacher at Tequesta for almost seven (7) years. I started teaching at Tequesta, Mokotow in the year 2014. And this year I was transferred here in Tequesta, Bialoleka.

I finished my college education in the Philippines with a degree of Bachelor of Science and Commerce major in Management. Early this year, I completed my Master’s Degree in English Philology here in Warsaw, Poland.

My passion for teaching children starts when I gave birth to my first child. I realized that while my son is growing up, why not pursue my passion for teaching. So kids, I can’t wait to spend the year learning and growing with you! Also, I’d been thinking and planning all the season for the ways we will have fun and learn together!

Member

Adelade Hloniphile Ndlovu

lektor języka angielskiego

I am Adelade Hloniphile Ndlovu from Zimbabwe and a graduate of WSG/ University of economy in Bydgoszcz. Three years of experience in teaching children, adolescents as well. I get the most satisfaction from working with children. I love travelling which makes me share my openess to the world with children. In my private time I love to explore the secrets of social media and improve my teaching skills by participating in trainings and webinars. I have always had intrest in the Little ones, i care very much that the children feel safe and well during and outside classes. The biggest joy for me is to see a Child growing up and saying new words and doing new things he/she learnt, that motivates me to further my knowledge into givjng them better Education.

 

 

Member

MARLENA BRUZDA

nauczyciel

„Dob­ry wycho­waw­ca, który nie wtłacza a wyz­wa­la, nie ciągnie a wzno­si, nie ug­niata a kształtu­je, nie dyk­tu­je a uczy, nie żąda a za­pytu­je – przeżyje wraz z dziećmi wiele nat­chnionych chwil.” (Janusz Korczak)

Ukończyłam  studia magisterskie na Wydziale  Pedagogiki Uniwersytetu  Mikołaja Kopernika  w Toruniu. Łatwo nawiązuję kontakty z dziećmi. Cechuje mnie opiekuńczość i troskliwość. Jestem osobą empatyczną , chętną do pomocy i zorganizowaną. Angażuję się w pracę z dziećmi, ze współpracownikami i w kontakty z rodzicami. Niezależnie od sytuacji każde dziecko akceptuję takim jakim jest.  Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji, a bycie dobrym wychowawcą jest dla  mnie wyzwaniem, ponieważ każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia. Uśmiechy, uściski i miłe słowa usłyszane od dzieci to najlepsza nagroda i coś co nadaje sens mojej pracy.

Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza. (Maria Kownacka)

Member

KATARZYNA PUTERNICKA0 DUBIELAK

NAUCZYCIEL/ LOGOPEDA

          Jestem absolwentką logopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Ukończyłam Studia podyplomowe z Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Staram się stale poszerzać swoją wiedzę i umiejętności  uczestnicząc w licznych szkoleniach.

          Doświadczenie zdobyłam pracując w przedszkolu oraz Żłobku jako wychowawca oraz logopeda, gdzie prowadziłam zajęcia indywidualne oraz grupowe.

          Praca z dziećmi daje mi dużo radości. Codziennie uczę się od nich nowych rzeczy. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, uwzględniając jego potrzeby i umiejętności. W kontaktach z dziećmi staram się wykazywać empatią – dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na ich emocje. Staram się, aby każdy dzień dziecka spędzony w przedszkolu był pełen radości i wspaniałych przeżyć. Priorytetem dla mnie jest stworzenia w grupie poczucia bezpieczeństwa oraz zaufania.

Member

ELIZA SOBIECKA

Opiekun w Żłobku

Nazywam się Eliza Sobiecka. Prywatnie jestem mamą 8 letniej córki i 7 letniego syna.

Swój wolny czas całkowicie poświęcam swoim dzieciom, dzięki czemu doskonale znam potrzeby maluszków.  W swojej pracy nauczyłam się dystansu do świata , cierpliwości, pokory i bezwarunkowej miłości. Ukończyłam kurs opiekuna w Żłobku, który kwalifikuje mnie do pracy z najmłodszymi dziećmi w naszym przedszkolu. Praca w Żłobku sprawia mi ogromną przyjemność.

Jestem energiczną, ciepłą i życzliwą osobą, która uwielbia wszystkie dzieci. Świetnie potrafię zorganizować im czas wolny, swobodnie przekształcam zabawy w formy uczenia się nowych rzeczy i poznawania świata. Lubię zarażać dzieci pozytywną energią. Staram się sukcesywnie wprowadzać stałe elementy dnia, uczę samodzielności i wiary we własne możliwości, ale przede wszystkim zachęcam do otwartości i rozwijania swoich umiejętności każdego dziecka. Moim atutem jest łatwość nawiązywania kontaktów z dziećmi i umiejętność współpracy z nimi. Bardzo lubię obserwować postępy dzieci i mam nadzieję że moje chęci i zaangażowanie pozytywnie wpłyną na ich postępy w rozwoju i nauce.

Kieruję się sentencją że dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym  i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie.

Contact us now.