W dzisiejszych czasach języki obce otwierają wiele drzwi – nie tylko przydają się na rynku pracy, lecz także ułatwiają podróżowanie i zawieranie znajomości z osobami z innych krajów. Okres przedszkolny to najlepszy czas, by dziecko rozpoczęło przygodę z nauką języka angielskiego oraz innych języków obcych, których znajomość może być przydatna na każdym etapie dziecięcego i dorosłego życia. Najmłodsi chłoną wiedzę jak gąbka, dlatego jeśli odpowiednio zachęcimy ich do nauki, szybko zauważymy doskonałe efekty.

Nauka języka obcego może być przyjemnością!

W naszych placówkach wykorzystujemy naturalną dziecięcą ciekawość świata oraz chęć do poznawania nowych rzeczy. Dzięki temu nauka jest przyjemnością i kojarzy się z zabawą, a nie z przykrym obowiązkiem, którego dziecko próbuje unikać. W ten sposób najłatwiej zachęcić maluchy do zdobywania nowej wiedzy i rozwijania różnorodnych umiejętności. Tequesta to przedszkole dwujęzyczne, a nasz zespół korzysta z autorskiego programu nauki angielskiego, dzięki czemu najmłodsi już od pierwszych dni oswajają się z językiem obcym i uczą się wykorzystywać go w praktyce – kładziemy szczególny nacisk na umiejętności komunikowania się i prowadzenia swobodnych rozmów z innymi ludźmi. Z doświadczenia wiemy, jak skuteczna jest edukacja dwutorowa, bazująca na przeplataniu ze sobą dwóch języków. To najlepszy sposób na zachęcenie malucha do poznawania innych kultur i podtrzymanie jego ciekawości świata i potrzeby rozwoju. W naszych placówkach kompetencje językowe rozwijamy poprzez rytmikę, gimnastykę, zajęcia sensoryczne czy eksperymentalne, a także bajkoterapię i zajęcia teatralne.

Nauka języka podczas codziennych czynności? To proste!

Najważniejsza w nauce języka jest umiejętność naturalnego i swobodnego komunikowania się z innymi – coś, co najłatwiej wyćwiczyć w praktyce. Rozmowa w języku innym niż ojczysty, może stresować osoby dorosłe, jest natomiast łatwe dla najmłodszych, którzy są o wiele bardziej spontaniczni. Dlatego w naszych placówkach każdą grupą opiekują się dwie osoby: nauczyciel polskiego oraz native speaker angielskiego. W ten sposób dzieci uczą się komunikować równolegle w obu językach i od pierwszych dni w naszych placówkach oswajają się z angielskim. Efekty takiej metody widać niemal od razu, ponieważ chłonny dziecięcy umysł traktuje język obcy niemal jak ojczysty. Wszystko dlatego, że przedszkolak uczy się polskiego i angielskiego w tym samym czasie, podczas wykonywania codziennych czynności, a także zabaw z innymi dziećmi oraz opiekunami.

Czy bezstresowa nauka języka obcego jest możliwa?

Stres, ostra rywalizacja oraz pośpiech nie zachęcają dzieci do nauki. Wprost przeciwnie – powodują strach i niepewność, zniechęcają do zdobywania nowych kompetencji. Dlatego tak ważne jest uczenie maluchów zdrowej rywalizacji już od najmłodszych oraz dostosowywanie programu nauki do wieku, umiejętności, naturalnych talentów oraz predyspozycji. Pochwały oraz motywowanie dają znacznie lepsze efekty niż krytyka i presja, dlatego nic tak skutecznie nie zachęca do poznawania języka obcego, jak ciekawe ćwiczenia, świetna zabawa, uśmiech i dobre słowo. Każde dziecko jest inne, każde inaczej radzi sobie z różnymi zagadnieniami, dlatego aby każde chciało się uczyć nowych rzeczy, program musi zostać dopasowany indywidualnie do słabych oraz mocnych stron przedszkolaków.

Korzyści z nauki języka obcego w dzieciństwie

Dzieci uczą się o wiele szybciej niż dorośli – dotyczy to również nauki języków obcych. W dodatku najmłodszym mówienie po angielsku przyjdzie o wiele naturalniej, ponieważ młody umysł jest bardziej chłonny, kilkulatkowie nie zastanawiają się nad poprawnością wypowiadanych zdań w takim stopniu jak osoby dorosłe. Dzięki temu w wieku dziecięcym o wiele łatwiej jest nauczyć się płynnie mówić w obcym języku, a także posługiwać się nim w sytuacjach codziennych. Nauka języków obcych w przedszkolu może zaowocować świetnym poziomem ich znajomości w dorosłym życiu, dlatego warto zadbać o ten aspekt rozwoju.

Kontakt

Chcesz zapisać swoje Dziecko?

Zadzwoń lub wypełnij formularz, aby uzyskać więcej informacji!

Napisz do nas

w