Kadra - Tequesta

Kadra

Member

Ruby Matuszewski

English lector

Nazywam się Ruby Matuszewski. Urodziłam się w General Santos na Filipinach i przeprowadziłam się do Warszawy w 2009r. Moja przygodę z pracą z dziećmi rozpoczęła się od opieki i nauczania dzieci w wieku przedszkolnym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale dopiero pracując w przedszkolu Tequesta odkryłam jak bardzo lubię pracę z dziećmi i jak satysfakcjonujące może być pomaganie im w odkrywaniu świata i osiąganiu sukcesów. Prywatnie jestem mamą trzylatka i wiem, ze nie ma nic wspanialszego jak obserwowanie młodego człowieka, który z Twoją pomocą rozwija się i uczy nowych rzeczy. Moja pasja wychowywania swojego i innych dzieci zmotywowała mnie do kontynuowanie nauki na kierunku Wczesna Edukacja Dziecka na Uniwersytecie Warszawskim.

Member

Paulina Gołoś

Nauczyciel Języka polskiego

Nazywam się Paulina Gołoś. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika przedszkolna z edukacja wczesnoszkolną na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, studia magisterskie na tym samym kierunku ukończyłam na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Obecnie studiuję podyplomowo na kierunku Terapia pedagogiczna z wczesnym wspomaganiem rozwoju.

Praca z dziećmi jest moją największą pasja i daje mi ogromną satysfakcje.  Największą radością dla mnie jest uśmiech dziecka oraz obserwacja jego postępów. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę, uczę się nowych oraz ciekawych metod pracy z dziećmi. Najważniejsza jest dla mnie odpowiedzialność oraz troskę o bezpieczeństwo dzieci. Obserwacja dzieci w mojej grupie i przebywanie z nimi codziennie daje mi ogromną radość i napędza mnie do działania. 

 

Member

Adahi Peredo Atilano

Lektor języka hiszpańskiego

Hola amigos!!

Nazywam się Ada, jestem z Meksyku i jestem nauczycielem ESL i hiszpańskiego.

Moja historia zaczęła się w mieście o nazwie "Chihuahua", oh, to ten uroczy pies!:) Dorastałem w środowisku dwujęzycznym, a ponieważ moja matka jest nauczycielem przedszkola, przypuszczam, że po niej odziedziczyłam miłość do dzieci. Ukończyłam studia magisterskie na kierunkach Filologia Angielska i ESL oraz Polityka Azji. Moja przygoda z nauczaniem rozpoczęła się podczas moich lat uniwersyteckich w Meksyku, kiedy to uczyłam języka angielskiego dzieci w szkołach językowych i dawałam lekcje hiszpańskiego kolegom studentom ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Kilka lat później przeprawiałam się za ocean do Francji, Austrii i Niemiec, gdzie pracowałam jako Au-Pair. Po tych wspaniałych doświadczeniach wiedziałem, że urodziłam się by uczyć młodych ludzi. W  Polsce, do której sprowadziła mnie miłość:) znalazłem TEQUESTĘ - miejsce, w którym mogę szczere powiedzieć, że nauczyciele mogą czerpać przyjemność z nauczania i kształcenia następnego pokolenia.

Śmieszne fakty! Pani Ada kocha się śmiać, tańczyć, podróżować, jeść jalapeños, nosić sombrero i oczywiście ... psy Chihuahua! Żartuje! Nawiasem mówiąc, czy wiecie, że Pani Ada kiedyś była królową pięknośći? Nie wierzycie? Zapytajcie sami!:)

Member

Shirley Ann Ytac

-

Hi!Im Shirley Ann Ytac

I grew up among children and began baby sitting when i was a teenager. As a mother I am loving and caring towards children. I have Bachelor of Secondary Education at the National Teachers College in the Philippines. I am so much more than just a TEACHER.

I am a ‘POLICE OFFICER' that controls a child gone wild.

I am a 'LIBRARIAN' showing adventures that a storybook brings.

I am a 'CUSTODIAN' that cleans  little mess.

I am a 'THERAPIST' that knows what everybody needs.

I am a 'PHOTOGRAPHER' taking pictures of a child's early growth.

When  MOTHER & FATHER' are gone for the day, I become both.

I am a 'DOCTOR' that detects when a child is getting sick.

I am a 'POLITICIAN' that must know the laws and recognize tricks

I am a 'CLOWN and COMEDIAN that makes the children laugh.

 

I love how much they can change in everyday life .Working with kids is always such a joy. Imaginative, curious, and forever providing a new way to look at the world. These are just      a few of the many qualities that kids have and these are just a few of the things that make childcare the most rewarding job I have ever had.

Additionally,  I love reading, swimming and playing guitar.

Member

Izolda Bombicz - Niemirska

-

Jestem absolwentką Uniwersytetu im Jana Kochanowskiego, Wydziału Psychologii i Pedagogiki, ukończyłam również Zarządzanie w Oświacie na Uniwersytecie Stefana Wyszyńskiego oraz Pedagogikę Przedszkolną i Wczesnoszkolną na Uniwersytecie Łódzkim.

Swoją przygodę z przedszkolem, rozpoczęłam wiele lat temu w Republice Irlandii, gdzie najpierw będąc nauczycielem w grupie, a później dyrektorem placówki, zdobywałam swoje doświadczenie przez prawie dekadę. Kocham pracę z dziećmi i z ludźmi. Uwielbiam patrzeć jak nasi wychowankowie dorastają i nabywają nowe umiejętności, jak uczą się nowych języków, kontaktów i życia.

Cechuje mnie radość życia :)

Interesuję się astronomią, medycyną, psychologią oraz fotografią.

Member

Wioleta Filip

Nauczyciel kontraktowy - stażysta na stopien nauczyciela mianowanego

Nauczyciel kontraktowy i pedagog specjalny z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku pedagogika specjalna, ze specjalności terapeutycznej – dzieci chore przewlekle i niepełnosprawne ruchowo. Studia I stopnia ukończyłam w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Obecnie odbywam staż na nauczyciela mianowanego.

Kontakt z dziećmi daje mi dużo radości, wspólnie spędzony czas napełnia pozytywną energią. Jestem osobą radosną, pozytywnie nastawioną do świata. W wolnej chwili chwytam za pędzel i maluje. Interesuje się ciekawostkami historycznymi. Bardzo lubię czytać, rysować i oglądać filmy starej daty.

Chciałabym u najmłodszych rozwijać ich ukryte talenty oraz poszerzać marzenia. W swojej pracy często odnoszę się do pedagogiki zabawy, gdyż to właśnie ona jest główną naturalną aktywnością przedszkolaków. Możliwość postrzegania postępów, jakie czynią dzieci napełnia mnie ogromną motywacją do dalszej pracy.

Member

Rasmita Palai

Lektor języka angielskiego

Hello….

 

I would like to take this opportunity to welcome myself Rasmita Palai to this Preschool Tequesta.

I am from India, the land of various blends of cultures, traditions, food n spices, with a long history & origin.

I am a very warm hearted person by nature. My hobbies are singing, listening to music, & gardening. My passion for singing made me learn Indian classical odyssey vocals that I truly admire since I was 12 years old. I also love a lot to cook traditional Indian cuisine, as well as to try out continental delicacies whenever I get an opportunity.

I have completed graduation in English philology and also electronics & telecommunications and later and choose my subsequent profession in Information Technology soon thereafter. But somewhere I felt most happiness in teaching and spending time with children. In my schooling days I had three years of profound experience of teaching English as well as daycare of children & infants. I also attended an intensive one year childcare course to support my teaching skills. 

 

 

r. a. s. m. i. t. a.   p. a. l. a. i.

Member

Chaimaa Barri

Lektor języka angielskiego

Hello everyone ,

My name is Chaimaa Barri , you can call me Ms Chaimusia , my kids from previous group gave me this nickname and I do love it and this  show as well how much those kids loved me . I am Morrocan , I did my English studies in Moroccan university in Casablanca  I have 10 years  experience  in teaching preschoolers and early childhood.I have been working in Tequesta for three years and  moved to Germany  for five years. Being  there allowed  me to gather more experience with kids

Poland is my home , I do love being here .

I love teaching children and spending  time with them .

Teaching is not only a job  it is a Passion  and inspiration .

 

Member

Małgorzata Migdoł

Nauczyciel Języka polskiego

Nazywam się Małgorzata Migdoł, ale wystarczy Gosia:)

Jestem absolwentką Uniwersytetu Opolskiego, ukończyłam kierunki Pedagogika Małego Dziecka z Wychowaniem Przedszkolnym oraz Edukacje Elementarną z Terapia Pedagogiczną. Przygodę z dziećmi również rozpoczęłam w Opolu jako Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego.Aktulanie odbywam stą na nauczyciela kontraktowego w Tequesta.

Mogę sie pochwalic liczną, wesołą rodzinką! Nie tylko tą najbliższą, mam jeszcze czterech braci:), ale także kuzynostwem, wujostwem z którymi mam bardzo silne więzi. Pewnie dlatego też moje zamiłowanie do bycia Nauczycielem. Juz w 6 klasie szkoły Podstawowej postanowiłam, że będę nauczycielem i udało się!

Moja misja jako Nauczyciela jest nie tylko okazywanie dzieciakom miłości, serdeczności i usmiechu, ale uczenie ich tego. W dzisiejszych "szybkich" czasach ważne jest podkreślanie isoty tworzenia relacji międzyludzkich bez względu na wiek, wygląd, pochodzenie czy religie. Tequesta jest najlepszym dowodem na to, że to możliwe.

Jestem uśmiechnięta,towarzyska, otwarta i kreatywna, z zapałem do działania, rządna wiedzy i poznawania piękna świata. Kocham tańczyć, śpiwać i śmiać się!

Member

Aneta Szpak

Wychowawca grupy żłobkowej

 

Nazywam się Aneta Szpak. Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyłam pedagogikę, aktualnie studiuję Pedagogikę przedszkokna i wczesnoszkolną. Od czterech lat pracuję z dziećmi. Obecnie jestem wychowawca grupy dwu latków. Praca w Tequesta daje mi dużo satysfakcji, podoba mi się różnorodność, nie tylko pod względem grupy, ale również prowadzonych zajęć.
Jestem towarzyska, otwarta, uprzejma. Bardzo lubię poznawać nowych ludzi oraz tańczyć. Praca w przedszkolu daje mi dużo radości. Mam dużo energii, dlatego też wybrałam pracę z dziećmi.  W wolnej chwili czytam ksiażki, lubię nie tylko te, co dotyczą pracy z dziećmi, ale również fantastykę.

 

Member

Daria Smolarska

Wychowawca grupy żłobkowej

Nazywam się Daria Smolarska, jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunkach pedagogika resocjalizacyjna i opiekuńczo wychowawcza oraz psychopedagogika kreatywności.

Aktualnie dalej się uczę, kończę studia magisterskie również na Akademii Pedagogiki Specjalnej o kierunku edukacja zdalna i grafika komputerowa. 

Z dziećmi pracuję od ponad dwóch lat. Zaczynając jako wychowawca w żłobku Montessori.

Praca z dziećmi jest jedną z moich największych pasji, która sprawia mi ogromną radość i daję dużo satysfakcji. To właśnie w przedszkolu Tequesta znalazłam miejsce na razwój swojej kreatywności i otwartości na potrzeby dzieci.

Poza pracą interesuję się motoryzacją, a wolny czas najczęściej spędzam czytając dobrą książkę.

Member

Gedrick Canete

Lektor języka angielskiego

I am Gedrick Nellen Canete, a graduate of Bachelor of Science in Nursing at the University of Iloilo, Philippines. A volunteer in outreach programs for children during college days. Passed the Philippines Nursing Licensure Board Examination in 2008. Worked as an Emergency and Operating nurse in Yemen and in Libya from 2009 to 2016. As a teacher in Tequesta since September 2016, I will use my background in nursing to help understand the growth and development of each child. Also, I like to do photography, video editing, web browsing, listening to Ted Talks programs, furthermore, I’m into arts and crafts and entertaining children with my creative and fun personality because I believe that children learn fast when they are having fun.

Skontaktuj się z nami już teraz.