Kadra - Tequesta

Kadra

Member

Natalia Wilińska

Dyrektor

Absolwentka Psychologii Klinicznej na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie otrzymała dyplom Zarządzania w Oświacie, szereg szkoleń oraz warsztatów uzupełnił jej dorobek edukacyjny. Psycholog, trener, szkoleniowiec, ale jak sama mówi najważniejsza rola w jej życiu to bycie mamą.

Praca trenera, szkoleniowca pozwoliła jej na utworzenie własnego systemu pracy z ludźmi. Swoją karierę z edukacją rozpoczęła jeszcze na studiach, będąc koordynatorem przedszkola i szkoły międzynarodowej.

Przedszkole na Żoliborzu współtworzyła od samego początku, przyjeżdżając z synem w piżamie, który witał klientów boso, myjąc zęby.

Przedszkole jest integralną częścią jej życia.

Od 3 lat zajmuje się wdrażaniem programów lingwistycznych oraz kontroluje program języka angielskiego, dodając ciągle nowe gałęzie rozwoju. Jako szkoleniowiec dba o rozwój kadry.

Nauczyciele są dla niej najważniejszym elementem całej układanki, bo dzięki nim nasze przedszkola są takie wyjątkowe. Wspaniała kadra zapewnia komfort naszym podopiecznym oraz rodzicom.

Prywatnie jest mamą pięcioletniego syna, który od samego początku jest z nią w przedszkolu i jest najlepszym kontrolerem jakości.

W Wielkiej Brytanii zdobywała doświadczenie oraz szlifowała język. Chłonęła system edukacji anglosaskiej, który przeniosła do Tequesty.

Ludzie są jej inspiracją i nakręcają ją do działania.

Member

Ambili Prajith

Lektor języka angielskiego

Po ukończeniu studiów licencjackich w zakresie pedagogiki nauczycielskiej oraz studiów magistrskich w zakresie ekonomii w Indiach, w 2012 roku przeprowadziłam się do Warszawy, zielonego miasta. Od kiedy byłam nastolatką uwielbiam inwestować w przyszłe pokolenia i wtedy zdecydowałam, że najlepsze jest dzielenie się wiedzą i edukacja. Pracująć w Polsce poznałam tutejszą kulturę oraz naturę europejskich dzieci. Muzyka i gotowanie to moje inne pasje.

Member

Grażyna Dąbrowska

Nauczyciel języka polskiego

Jestem absolwentką Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Posiadam tytuł magistra edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej o specjalizacji nauczycielskiej. Pracę z dziećmi rozpoczęłam już w trakcie studiów. Jest to moja pasja i jedno z najlepszych życiowych doświadczeń. Przekazując dzieciom wiedzę, sama uczę się czegoś nowego. Każdy jest indywidualną jednostką i posiada różne zainteresowania, jednak podczas moich zajęć może znaleźć coś specjalnie dla siebie. Nauczając, staram się używać różnych metod dostosowując je do zainteresowań i potrzeb dzieci. W wolnym czasie uwielbiam rysować i malować, dlatego też robię z dziećmi mnóstwo prac plastycznych. Ogromną motywację do działania i dalszej pracy daje mi możliwość postrzegania postępów dzieci.

Member

Justyna Sasin

Nauczyciel języka polskiego

Nazywam się Justyna Sasin. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na specjalizacji pedagogika pracy oraz uzyskałam tytuł magistra z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie. W trakcie studiów odbyłam wiele praktyk w przedszkolach i szkołach, które upewniły mnie w przekonaniu, iż pragnę pracować z dziećmi. Taki kierunek pracy zawodowej pozwala mi czerpać radość z drobnych spraw, uczy cierpliwości i podchodzenia z dystansem do życia. Uśmiech i błysk w oczach dziecka dostarcza mi poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Praca z dziećmi to moja pasja, ważne są dla mnie ich potrzeby oraz uczucia. Ważne dla mnie jest to, aby dzieci uczyły się pracować samodzielnie, kreatywnie myślały oraz były ciekawe świata ich otaczającego. W dalszym ciągu chcę doskonalić i rozwijać swoje umiejętności.

Member

OLLY LOUIE CASTILLO

Lektor języka angielskiego

Urodziłem się na jednej z największych wysp Filipin zwanej Mindoro oddalonej o 9,738 km od Polski. Na Filipinach mam trzech  braci i pięć sióstr. Jesteśmy jedną dużą rodziną.

Do Polski przeprowadziłem się w 2011r., wówczas to zacząłem pracować jako korepetytor języka angielskiego dla dzieci z polskich rodzin.  Pracowałem też jako choreograf i tancerz regionalnych tańców filipińskich dla naszej filipińskiej społeczności zebranej wokół Ambasady Filipin tu w Warszawie. Jako tancerz miałem możliwość wielokrotnie występować przed dyplomatami i przedstawicielami polskiego rządu. Okazjonalnie jestem też angażowany do odgrywania ról w filmach komercyjnych.

Możliwość pracy z dziećmi i pomagania im w ich rozwoju jest dla mnie najwspanialszym życiowym doświadczeniem. Uczenie i troszczenie się o dzieci,  inspirowanie ich, bycie częścią ich rozwoju jest moją pasją. Kiedyś bardzo tęskniłem za moją rodziną, jednak odkąd pracuję w przedszkolu otoczony dziećmi, które przypominają mi młodszą część mojej własnej rodziny, moja tęsknota zamieniła się w zaangażowanie i profesjonalną pasję.

My Filipińczycy cenimy rodzinę i bliskie relacje, a ciężka praca jest naszą wartością. Kieruję się tymi wartościami w moim własnym życiu osobistym i zawodowym tu w Polsce.

Member

Klaudia Sokołowska

Nauczyciel języka polskiego

Swoją przygodę z nauczaniem dzieci rozpoczęłam już na 2 roku studiów licencjackich o kierunku wychowanie przedszkolne z edukacją  wczesnoszkolną. Od tamtej pory, czyli od 6 lat dzielę się swoją pasją z najmłodszymi. Bezsprzecznie jest to zawód, który daje mi bardzo dużo satysfakcji, oraz napędza do jeszcze większej kreatywności. Pracując z dziećmi zawsze staram się rozwijać ich samodzielność, kulturę osobistą oraz wspierać w kontaktach interpersonalnych, biorąc pod uwagę ich indywidualność.

Moją drugą pasją jest jazda na rolkach, którą chętnie zarażam dzieci, jednocześnie ucząc dbania o własne zdrowie.

Member

Magdalena Golec

Nauczyciel języka polskiego

Nazywam się Magdalena Golec, ukończyłam studia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W czasie studiów magisterskich pracowałam jako animator w Centrum Dziecięcej Aktywności „Skakanka”, gdzie zdobywałam doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Dodatkowo zajmowałam się prywatną opieką dzieci, co również pomogło mi w zdobywaniu wiedzy oraz umiejętności. Jestem kreatywna, cierpliwa i otwarta. Moim celem jest pokazanie dzieciom, że wspólnie możemy pokonać wszelkie trudności,  i że powinniśmy wzajemnie darzyć się szacunkiem.

Z niecierpliwością czekam, żeby poznać wszystkich podopiecznych oraz Państwa. Jest mi niezmiernie miło, że jestem częścią kadry Przedszkola Tequesta.


 

Member

Naomi Mwanza

Lektor języka angielskiego

                                                                            Life is full of hills

 “Loving the hills” is an attitude adopted toward training as a young athlete. Most people train on flat land because it’s easier. But I would intentionally seek out hills. Life is full of all kinds of “hills.” Once you accept this, obstacles and challenges you face don’t matter as much because you understand they’re supposed to be there. When things get tough, remind yourself it’s just a hill. And once you get over a hill, there’s a valley on the other side.  (Janine Shepherd)

                                                                          Kim jestem w życiu

Nazywam się Naomi Mwanza, urodziłem  się w  Chingola w jednym z miast w  Zambii i tam dorastałem, mamy sześcioro rodzeństwa, trzy siostry i trzech braci. W  2014roku przeprowadziłam  się z rodziną do Turcji, a w 2015  roku przeprowadziłam się do Warszawy.

Jestem pasjonatką edukacji, ponieważ jest to coś, w co szczerze wierzę, coś co zmienia życie wielu dzieci. Praca z dziećmi jest satysfakcjonującym doświadczeniem i oferuje mnóstwo zabawy, każdy dzień jest inny. Moim marzeniem było bycie częścią przedszkola, aby pomóc uczyć najmłodszych oraz rozwijać w pełni ich potencjał i umiejętności. 

                                                                            Co dla mnie oznacza życie

Życie to rodzina i przyjaciele, Ci którym mogę zaufać i którzy mi ufają. Lubię nabywać nowe doświadczenia, co pomaga mi lepiej komunikować się z dziećmi oraz otoczeniem. Interakcji i współpracy z innymi pozwala mi pracować nad sobą i osiągać nowe umiejętności.

                                                                         Hobby

Moje hobby to oglądanie filmów dokumentalnych, taniec, śpiew, zakupy i podróże w celu poznania nowych ludzi oraz kultur.  Kontakt z ludźmi i jedzenia to moja pasja.

                                                 Jakie jest moje spojrzenie na przyszłość?

Odkąd ukończyłem studia licencjackie, podjęłam decyzję o kontynuację studiów magisterskich w Warszawie.  Po mojej edukacji myślę, że będę gotowa żeby założyć własną rodzinę.

Member

Magdalena Świgut

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Nazywam się Magdalena Świgut ,  jestem szczęśliwą mamą 4 letniej córeczki. Będąc dzieckiem  marzyłam o tym aby w przyszłości z nimi pracować. Pracę z dziećmi rozpoczęłam już 6 lat temu jako opiekunka, w następnej kolejności rozpoczęłam swoją karierę w edukacji dzieci. Jestem osobą pogodną, troskliwą  i odpowiedzialną .

W wolnych chwilach uwielbiam gotować , jeździć na rowerze oraz spędzać czas ze swoimi najbliższymi . Z niecierpliwością czekam na Was moi podopieczni .

Jest mi niezmiernie miło , że jestem częścią Kadry Przedszkola Tequesta .

Member

Swati Patil

Lektor języka angielskiego

Cześć, jestem Swati Patil, nauczycielka angielskiego w Tequesta


Urodziłem się i wychowałem w Indiach, które są jednym z największych krajów Azji Południowej. 

Ukończyłem studia licencjackie, a następnie magisterskie z biotechnologii. Ukończyłam również studia licencjackie w zakresie edukacji łącznie 3-letnim doświadczeniem w edukacji. Moja kariera rozpoczęła się jako nauczycielka nauk ścisłych w Indiach.

Moją pasją jest uczyć i pomagać każdemu dziecku. Dzieci muszą nauczyć się zaufania, rozwijać swoje umiejętności. W okresie przedszkolnym wykształcają swoją pewność siebie, oraz uczą się swojej wyjątkowości oraz tego, że są wspaniali poprostu będąc sobą. 

Jako nauczyciel mam nadzieję, że wpłynę na dzieci nie tylko w ich podstawie programowej, ale także w ich umiejętności rozwiązywania problemów. W mojej klasie niekoniecznie chcę, aby uczniowie zapamiętywali fakty, ale chcę, aby nauczyli się jak szukać odpowiedzi na zadawane pytania.

W wolnym czasie uwielbiałam robić rękodzieło, malować i podróżować, co pomaga mi przygotować się do codziennej pracy. 

Member

Margaret Mathu

Lektor języka angielskiego

Nazywam się Margaret Mathu.

Jestem 28-letnią kobietą z wioski w środkowej Kenii, znanej z produkcji kawy, ananasów oraz wodospadów, rzek i strumieni, które są popularne wśród turystów. Zawsze byłem ciekawym dzieciakiem, które zadawało wiele pytań, aby zrozumieć różne koncepcje związane z moją kulturą, edukacją i wieloma innymi rzeczami. Dlatego moi rodzice zaczęli postrzegać mnie jako przebojową w wielu dziedzinach życia, gdy już dorastałam.

Każdego dnia lubiłam chodzić do szkoły i uczyć się czegoś nowego. Kiedy miałam 13 lat, zorganizowałam domowe korepetycje po lekcjach dla młodszych dzieci w salonie mojej mamy, żeby zarobić kilka dolarów. Po ukończeniu szkoły średniej w wieku 18 lat znalazłam zatrudnienie jako niewykwalifikowany nauczyciel w jednej z prywatnych szkół średnich w mojej okolicy, co tylko podsyciło moje ambicje zostania nauczycielem. Później postanowiłam zająć się hotelarstwem i zarządzaniem turystyką, aby dowiedzieć się więcej o kulturach. Nie zrezygnowałem z nauczania, więc przyjąłem posadę  nauczyciela plastyki, co od razu wzmocniło moją chęć zostania pisarzem. Po otrzymaniu wyższego dyplomu z zarządzania hotelarstwem i turystyką nadszedł czas na zwiedzanie. Moim pierwszym przystankiem był Dubaj, gdzie spędziłem prawie rok ucząc angielskiego. Następnie będąc lektorem języka angielskiego i ucząc się innych języków i kultur wyjechałam do Europy, zatrzymując się w Danii, Szwecji, Niemczech, a teraz w Polsce. Umiejętność przystosowania się za granicą pomogła mi nauka języka obcego na moim uniwersytecie. 
Zachęcam moich uczniów, aby uczyli się ze zrozumieniem, a nie po prostu zapamiętywali, aby używali języka prawidłowo w codziennym życiu. 
Chcę dobrze poznać moje dzieci w grupie i dać im pewność siebie, której potrzebują, aby odnieść sukces we wszystkim, co chcą robić. Za każdym razem, gdy spędzam czas z dziećmi, czuję się tak, jakbym był z moim młodszym rodzeństwem w Kenii.
W wolnym czasie lubię pływać, pisać, filmować, tańczyć i gotować. Jestem przyjazną osobą, która lubi odwiedzać różne miejsca i poznawać nowych ludzi. 

„Kto nie podróżuje, czuje, że to, co ma, jest najlepsze” – mówi afrykańskie porzekadło.

Nieustannie zdobywam nową wiedzę aby się rozwijać. 

Cieszę się, że mogę być częścią Tequesty i poznawać dzieci, rodziców i gości, którzy nas odwiedzają. 
 

Member

Jincy Peter

Lektor języka angielskiego

My name is Jincy Peter. I am from the famous Place Known as "God's Own Country" in Kerala. The state is located in the southern part of India. 

I am 30 years old, with a handful of experience in the teaching field. I handled Languages and Science including mathematics in India as well as in Sweden.

I am very glad to inform you that I will be the English teacher for your kids from today. I am active and I would like to be productive in every class. My communication will be in English.

I am very excited to work with this Organisation and expect all your blessings and contributions. Any guidance or advice on my working strategy would be appreciated.  

 

Thanking you

Member

Axel Solares

Lektor języka hiszpańskiego

Urodziłem się w Mexico City. Dorastałem zarówno w Meksyku, jak i w USA; w rezultacie biegle posługuję się oboma językami. Trochę się przemieszczałem. Mieszkałem w Meksyku, USA, Singapurze, Niemczech, Chinach i Polsce.

Posiadam tytuł licencjata w dziedzinie architektury oraz tytuł magistra architektury i nowej urbanistyki w Instituto Tecnológico y de Estudios Superiores de Monterrey Campus Querétaro.

W 2016 roku przeprowadziłam się do Niemiec, gdzie uzyskałam drugi stopień magistra (Master of Sciences in Advanced Urbanism). W 2018 roku studiowałem na Uniwersytecie Tongji w Szanghaju (Chiny), gdzie uzyskałem tytuł Master of Engineering in Town and Country Planning; mojego trzeciego mistrza. Jednak jestem bardzo zainteresowany (i chętny) doktoratem, który w końcu zrobię.

Pracowałem dla sektora publicznego, prywatnego i akademickiego jako architekt, urbanista i projektant, profesor uniwersytecki, badacz, nauczyciel języka i opiekun w różnych krajach podczas moich podróży.

Podczas studiów magisterskich w 2012 roku zacząłem uczyć języków obcych kilku moich przyjaciół i kolegów z uczelni. W końcu zapotrzebowanie na moje lekcje wzrosło, co pozwoliło mi pozyskać więcej uczniów. W tym momencie niektórzy z moich profesorów poprosili mnie o nauczenie ich dzieci języka angielskiego, wprowadzając mnie w cuda pracy z dziećmi.

Niektóre z moich pasji to architektura i urbanistyka i projektowanie (mobilność miejska, bezpieczeństwo miejskie, składnia przestrzeni...). Wzornictwo przemysłowe (estetyka + funkcja). Programowanie (zrobiłem małą grę wideo, ale zachowałem ją dla siebie i teraz zapomniałem o wszystkim ). Astrofizyka (Wszechświat to tajemnicze miejsce). Neuronauka (mózg to złożona maszyna!). Literatura, mitologia, muzyka.

Lubię też sport i zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak jazda na rolkach (już tak bardzo nie upadam!). Kolarstwo górskie (ale mój rower jest w Meksyku... potrzebuję nowego!). Sztuki walki (tak! Trenowałem od osiemnastego roku życia i nauczyłem się używać katany… tak jakby).

I oczywiście lubię inne dobre rzeczy, takie jak gastronomia (gotuję... i jem), kawa, gry wideo (uwielbiam gry, ale nie gram już tak dużo... przynajmniej tak mi się wydaje).

Krótko mówiąc, jestem bardzo zmotywowaną i wykształconą osobą, która daje z siebie 100% we wszystkim, co robię. Projektując lotnisko lub miasto, fabrykując prasę do tortilli czy grając w gry wideo, zawsze wkładam maksimum wysiłku w każde zadanie.

Skontaktuj się z nami już teraz.