Kadra - Tequesta

Kadra

Member

Natalia Wilińska

Dyrektor

Absolwentka Psychologii Klinicznej na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie otrzymała dyplom Zarządzania w Oświacie, szereg szkoleń oraz warsztatów uzupełnił jej dorobek edukacyjny. Psycholog, trener, szkoleniowiec, ale jak sama mówi najważniejsza rola w jej życiu to bycie mamą.

Praca trenera, szkoleniowca pozwoliła jej na utworzenie własnego systemu pracy z ludźmi. Swoją karierę z edukacją rozpoczęła jeszcze na studiach, będąc koordynatorem przedszkola i szkoły międzynarodowej.

Przedszkole na Żoliborzu współtworzyła od samego początku, przyjeżdżając z synem w piżamie, który witał klientów boso, myjąc zęby.

Przedszkole jest integralną częścią jej życia.

Od 3 lat zajmuje się wdrażaniem programów lingwistycznych oraz kontroluje program języka angielskiego, dodając ciągle nowe gałęzie rozwoju. Jako szkoleniowiec dba o rozwój kadry.

Nauczyciele są dla niej najważniejszym elementem całej układanki, bo dzięki nim nasze przedszkola są takie wyjątkowe. Wspaniała kadra zapewnia komfort naszym podopiecznym oraz rodzicom.

Prywatnie jest mamą pięcioletniego syna, który od samego początku jest z nią w przedszkolu i jest najlepszym kontrolerem jakości.

W Wielkiej Brytanii zdobywała doświadczenie oraz szlifowała język. Chłonęła system edukacji anglosaskiej, który przeniosła do Tequesty.

Ludzie są jej inspiracją i nakręcają ją do działania.

Member

Ambili Prajith

Lektor języka angielskiego

Po ukończeniu studiów licencjackich w zakresie pedagogiki nauczycielskiej oraz studiów magistrskich w zakresie ekonomii w Indiach, w 2012 roku przeprowadziłam się do Warszawy, zielonego miasta. Od kiedy byłam nastolatką uwielbiam inwestować w przyszłe pokolenia i wtedy zdecydowałam, że najlepsze jest dzielenie się wiedzą i edukacja. Pracująć w Polsce poznałam tutejszą kulturę oraz naturę europejskich dzieci. Muzyka i gotowanie to moje inne pasje.

Member

Basia Szyszka

Nauczyciel języka polskiego

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z edukacją włączającą. Pochodzą z Krasnobrodu, miejscowości niedaleko Zamościa w województwie lubelskim. Moja pasja nauczania zaczęła się już w szkole podstawowej, kiedy tata zrobił dla mnie tablicę, abym mogła bawić się w nauczycielkę z rodzeństwem. Zamiłowanie do nauczania zauważyła również moja mama, która złożyła podanie o przyjęcie mnie na studia pedagogiczne. W chwili obecnej wiem, że praca z dziećmi jest tym, co chcę robić w życiu.

Decyzję o tym, że chce pracować z dziećmi  w wieku przedszkolnym podjęłam dzięki praktykom – w szkole podstawowej, przedszkolu oraz w zespole szkół specjalnych. Swoją przygodę w zawodzie nauczyciela rozpoczęłam w 2015 roku.

Jestem osobą pogodną, ciepłą, troskliwą oraz opiekuńczą. Bardzo ważna jest dla mnie rodzina, dlatego pracując z dziećmi chcę, aby czuły się jak w domu, z najbliższymi dla siebie osobami.

W wolnych chwilach uwielbiam jeździć rowerem, czytać książki oraz gotować.

Member

Grażyna Kukulska

Nauczyciel języka polskiego

Jestem absolwentką Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Posiadam tytuł magistra edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej o specjalizacji nauczycielskiej. Pracę z dziećmi rozpoczęłam już w trakcie studiów. Jest to moja pasja i jedno z najlepszych życiowych doświadczeń. Przekazując dzieciom wiedzę, sama uczę się czegoś nowego. Każdy jest indywidualną jednostką i posiada różne zainteresowania, jednak podczas moich zajęć może znaleźć coś specjalnie dla siebie. Nauczając, staram się używać różnych metod dostosowując je do zainteresowań i potrzeb dzieci. W wolnym czasie uwielbiam rysować i malować, dlatego też robię z dziećmi mnóstwo prac plastycznych. Ogromną motywację do działania i dalszej pracy daje mi możliwość postrzegania postępów dzieci.

Member

Delicia Blake

Lektor języka angielskiego

Jestem cierpliwa, odpowiedzialna i mam zamiłowanie do pracy z dziećmi. Zawsze marzyłam, aby pracować z nimi, ponieważ od zawsze było to moją pasją. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne na swój własny sposób. Mam prawie 5-letnie doświadczenie w nauczaniu dzieci angielskiego, jako drugiego języka. Praca z dziećmi daje mi największą radość, gdy widzę entuzjazm na twarzach uczniów i obserwuje postępy w ich nauce. Oprócz pracy z dziećmi lubię muzykę i taniec

Member

Justyna Sasin

Nauczyciel języka polskiego

Nazywam się Justyna Sasin. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na specjalizacji pedagogika pracy oraz uzyskałam tytuł magistra z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie. W trakcie studiów odbyłam wiele praktyk w przedszkolach i szkołach, które upewniły mnie w przekonaniu, iż pragnę pracować z dziećmi. Taki kierunek pracy zawodowej pozwala mi czerpać radość z drobnych spraw, uczy cierpliwości i podchodzenia z dystansem do życia. Uśmiech i błysk w oczach dziecka dostarcza mi poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Praca z dziećmi to moja pasja, ważne są dla mnie ich potrzeby oraz uczucia. Ważne dla mnie jest to, aby dzieci uczyły się pracować samodzielnie, kreatywnie myślały oraz były ciekawe świata ich otaczającego. W dalszym ciągu chcę doskonalić i rozwijać swoje umiejętności.

Member

OLLY LOUIE CASTILLO

Lektor języka angielskiego

Urodziłem się na jednej z największych wysp Filipin zwanej Mindoro oddalonej o 9,738 km od Polski. Na Filipinach mam trzech  braci i pięć sióstr. Jesteśmy jedną dużą rodziną.

Do Polski przeprowadziłem się w 2011r., wówczas to zacząłem pracować jako korepetytor języka angielskiego dla dzieci z polskich rodzin.  Pracowałem też jako choreograf i tancerz regionalnych tańców filipińskich dla naszej filipińskiej społeczności zebranej wokół Ambasady Filipin tu w Warszawie. Jako tancerz miałem możliwość wielokrotnie występować przed dyplomatami i przedstawicielami polskiego rządu. Okazjonalnie jestem też angażowany do odgrywania ról w filmach komercyjnych.

Możliwość pracy z dziećmi i pomagania im w ich rozwoju jest dla mnie najwspanialszym życiowym doświadczeniem. Uczenie i troszczenie się o dzieci,  inspirowanie ich, bycie częścią ich rozwoju jest moją pasją. Kiedyś bardzo tęskniłem za moją rodziną, jednak odkąd pracuję w przedszkolu otoczony dziećmi, które przypominają mi młodszą część mojej własnej rodziny, moja tęsknota zamieniła się w zaangażowanie i profesjonalną pasję.

My Filipińczycy cenimy rodzinę i bliskie relacje, a ciężka praca jest naszą wartością. Kieruję się tymi wartościami w moim własnym życiu osobistym i zawodowym tu w Polsce.

Member

Anna Pilip

Nauczyciel języka polskiego

Nazywam się Anna Pilip. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika specjalna, specjalność logopedia na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Pracę z dziećmi rozpoczęłam już kilka lat temu, początkowo, jako starsza siostra a następnie w trakcie studiów, jako opiekunka.

Od kiedy pamiętam, zawsze chciałam pracować z dziećmi. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe, dlatego do każdego z nich podchodzę indywidualnie. Priorytetem dla mnie jest wszechstronne poznanie dziecka, zaspokojenie jego potrzeb oraz stworzenie warunków zapewniających mu poczucie bezpieczeństwa oraz zaufania. W kontaktach z dziećmi staram się wykazywać empatią – dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na emocje swoich małych podopiecznych. W dzieciach fascynuje mnie ich kreatywność, pomysłowość, wyobraźnia, otwartość oraz ciągła gotowość do działania.

Member

Adahi Peredo Atilano

Lektor języka hiszpańskiego

Hola amigos!!

Nazywam się Ada, jestem z Meksyku i jestem nauczycielem ESL i hiszpańskiego.

Moja historia zaczęła się w mieście o nazwie "Chihuahua", oh, to ten uroczy pies!:) Dorastałem w środowisku dwujęzycznym, a ponieważ moja matka jest nauczycielem przedszkola, przypuszczam, że po niej odziedziczyłam miłość do dzieci. Ukończyłam studia magisterskie na kierunkach Filologia Angielska i ESL oraz Polityka Azji. Moja przygoda z nauczaniem rozpoczęła się podczas moich lat uniwersyteckich w Meksyku, kiedy to uczyłam języka angielskiego dzieci w szkołach językowych i dawałam lekcje hiszpańskiego kolegom studentom ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Kilka lat później przeprawiałam się za ocean do Francji, Austrii i Niemiec, gdzie pracowałam jako Au-Pair. Po tych wspaniałych doświadczeniach wiedziałem, że urodziłam się by uczyć młodych ludzi. W  Polsce, do której sprowadziła mnie miłość:) znalazłem TEQUESTĘ - miejsce, w którym mogę szczere powiedzieć, że nauczyciele mogą czerpać przyjemność z nauczania i kształcenia następnego pokolenia.

Śmieszne fakty! Pani Ada kocha się śmiać, tańczyć, podróżować, jeść jalapeños, nosić sombrero i oczywiście ... psy Chihuahua! Żartuje! Nawiasem mówiąc, czy wiecie, że Pani Ada kiedyś była królową pięknośći? Nie wierzycie? Zapytajcie sami!:)

Member

Klaudia Sokołowska

Nauczyciel języka polskiego

Swoją przygodę z nauczaniem dzieci rozpoczęłam już na 2 roku studiów licencjackich o kierunku wychowanie przedszkolne z edukacją  wczesnoszkolną. Od tamtej pory, czyli od 6 lat dzielę się swoją pasją z najmłodszymi. Bezsprzecznie jest to zawód, który daje mi bardzo dużo satysfakcji, oraz napędza do jeszcze większej kreatywności. Pracując z dziećmi zawsze staram się rozwijać ich samodzielność, kulturę osobistą oraz wspierać w kontaktach interpersonalnych, biorąc pod uwagę ich indywidualność.

Moją drugą pasją jest jazda na rolkach, którą chętnie zarażam dzieci, jednocześnie ucząc dbania o własne zdrowie.

Member

Jessica Ocera

Lektor języka angielskiego

Mabuhay !!

Z krainy znanej jako Pearl of the Orient Sea, Philippines. Nazywam się Jessica Ocera. Na Filipinach mają 7 641 wysp, jestem dumna, że ​​należę i wychowałam się na jednej z cudownych Wysp na całym świecie, jaką jest wyspa Boracay. 14 godzin podróży w odległości 6, 701 mil lub 9 683 kilometrów,tak daleko leżą Filipiny od Polski. Jest to spełnienie Marzeń, dla drobnej, zdecydowanej, optymistycznej i entuzjastycznej osoby, takiej jak ja. 
Przez prawie trzy dekady mojej egzystencji spędzałem całe moje lata wędrując w to miejsce, do którego należało moje serce. Ponieważ uwielbiam podróże, przygody, a także śpiewanie i wszelkie zajęcia szkolne. Będąc młodym w sercu, który uwielbia bawić się i poznawać podczas nauki. I wreszcie jestem tutaj, ow Polsce. Wierzę, że trafiłam tu nie bez celu. Po kilku miesiącach pobytu w Polsce mam szansę pracować w przedszkolu. A teraz, w tej rodzinie, jestem bardzo wdzięczny za bycie jej częścią. Ciesze się, że mogę przekazać moją wiedzę i mądrość, jednocześnie wzmacniając własne umiejętności.
Dla mnie dzieci to radość wokół mnie, moja pasja i miłość do nich, prowadzi mnie do tej dziedziny pracy. Jako studentka już pracujący w czasie studiów bardzo ceniłam sobie edukację. Wierząc, że edukacja jest jedynym skarbem, którego nikt nie może ukraść od ciebie, jest warta zainwestowania w nią. Uwielbiam się uczyć, jednocześnie ciesząc się nauką, to jest zabawne i ekscytujące.

Bycie otoczonym przez dzieci jest błogie, ich niewinny uśmiech, gesty, śmiechy i krzyki rozjaśniają mój dzień. Obserwując dzieci, w jaki sposób rosną i wychowując je w szkole, pozwalając im poprawić każdy aspekt, który posiadają. W ten sposób moje serce bije w radość. Zamienia moją samotność w radość, tęsknota za rodziną została złagodzona. To nie jest prosta robota; wymaga miłości, pasji, wytrwałości, szacunku, zrozumienia, mądrości i cierpliwości.

Najważniejsze jest mieć wiarę we wszystkim, co robisz. Tak długo, jak kochasz swoją pracę, biorąc pod uwagę swoich uczniów jako jedną z członków rodziny. Umożliwienie im wzrastania w błogim i bezpiecznym środowisku, pozwalając im robić rzeczy poza nimi, pozwalając im rozwijać swój ukryty talent i umiejętności.

Bo dzieci będą naszą przyszłością. Naszym obowiązkiem i obowiązkiem jest ich dobrze uczyć i pozwolić im prowadzić do lepszego przyszłego pokolenia. Nasza przyszłość opiera się na małych rączkach i zaczyna się od naszych pomocnych dłoni.
         

Member

Magdalena Golec

Nauczyciel języka polskiego

Nazywam się Magdalena Golec, ukończyłam studia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W czasie studiów magisterskich pracowałam jako animator w Centrum Dziecięcej Aktywności „Skakanka”, gdzie zdobywałam doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Dodatkowo zajmowałam się prywatną opieką dzieci, co również pomogło mi w zdobywaniu wiedzy oraz umiejętności. Jestem kreatywna, cierpliwa i otwarta. Moim celem jest pokazanie dzieciom, że wspólnie możemy pokonać wszelkie trudności,  i że powinniśmy wzajemnie darzyć się szacunkiem.

Z niecierpliwością czekam, żeby poznać wszystkich podopiecznych oraz Państwa. Jest mi niezmiernie miło, że jestem częścią kadry Przedszkola Tequesta.


 

Member

Katarzyna Nogalska

Nauczyciel języka polskiego

Nazywam się Katarzyna Nogalska, jestem na ostatnim roku studiów  1 stopnia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Pochodzę z lotniczego miasta Dęblin w województwie lubelskim.

O tym, że chcę pracować z dziećmi zadecydowałam juz w 1 klasie Liceum, kiedy byłam gościem w pobliskim przedszkolu na akcji "Cała Polska czyta dzieciom", wtedy przekonałam się jak wspaniałe są dzieci. W tym momencie postawiłam sobie za cel ukończenie studiów w tym kierunku i bycie nauczycielem.

Jestem osobą ciepłą, cierpliwą i odpowiedzialną. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i ma różne potrzeby. Dla dzieci staram się być inspiratorem- daje dziecku możliwość własnego rozumienia i podejmowania działań, upewniając się czy wybrana przez nie droga prowadzi do czegoś dobrego i twórczego. Najlepsze co mogę uzyskać w zamian za moją pracę jest radość i szczery uśmiech dziecka :)

Member

Monika Pamrów

Nauczyciel języka polskiego

Witam, nazywam się Monika Pamrów. Moja specjalizacja to wychowanie przedszkolne z edukacją wczesnoszkolną. Studia pozwoliły mi zdobyć wiedzę teoretyczną, dzięki której każdy nauczyciel może z dumą nazywać się również “pedagogiem”. Decyzję o kontynuowaniu edukacji na kierunku pedagogicznym podjęłam z uwagi na fakt, że pracę z dziećmi traktuję nie tylko jako ścieżkę rozwoju zawodowego, ale również, a właściwie przede wszystkim, jako pasję. Pierwsze lata życia dziecka są bardzo ważne dla jego rozwoju, nie tylko fizycznego, ale także intelektualnego, emocjonalnego i społecznego. Wierzę, że prawidłowe pokierowanie dzieckiem pozwala na stymulację jego rozwoju, a nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż obserwowanie jak dzieci rosną, uczą się, jak kształtuje się ich osobowość.

Miałam przyjemność zajmować się dziećmi na każdym etapie rozwoju, od noworodka, aż po dzieci w wieku szkolnym. W pracy z najmłodszymi, staram się dbać należycie o harmonijny rozwój dzieci, bez względu na ich grupę wiekową. Dostosowuję metody pracy tak, aby każde dziecko mogło się rozwijać i doskonalić, pokonując trudności. Ponadto cenię sobie aktywność fizyczną, ponieważ wierzę, że to ruch wyzwala w dzieciach największą siłę i kreatywność, dlatego też organizując dzieciom czas wolny, uwzględniam w nim gry i zabawy, również na świeżym powietrzu.

Jestem osobą odpowiedzialną, dobrze zorganizowaną i punktualną. Cechuje mnie dobroć i cierpliwość, jak również konsekwencja w działaniu. Posiadam kompetencje edukacyjne. Dzięki dużej kreatywności potrafię uczyć i przekazywać zarówno umiejętności, jak i wiedzę w sposób łączący naukę z zabawą. Moją pasją jest gotowanie co umiem również przełożyć na świetną zabawę. Praca z dziećmi sprawia mi dużą radość, a ich uśmiech jest dla mnie dużą satysfakcją i nagrodą za jej wykonywanie.

Skontaktuj się z nami już teraz.