Kadra - Tequesta

Kadra

Member

Natalia Wilińska

Dyrektor

Absolwentka Psychologii Klinicznej na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie otrzymała dyplom Zarządzania w Oświacie, szereg szkoleń oraz warsztatów uzupełnił jej dorobek edukacyjny. Psycholog, trener, szkoleniowiec, ale jak sama mówi najważniejsza rola w jej życiu to bycie mamą.

Praca trenera, szkoleniowca pozwoliła jej na utworzenie własnego systemu pracy z ludźmi. Swoją karierę z edukacją rozpoczęła jeszcze na studiach, będąc koordynatorem przedszkola i szkoły międzynarodowej.

Przedszkole na Żoliborzu współtworzyła od samego początku, przyjeżdżając z synem w piżamie, który witał klientów boso, myjąc zęby.

Przedszkole jest integralną częścią jej życia.

Od 3 lat zajmuje się wdrażaniem programów lingwistycznych oraz kontroluje program języka angielskiego, dodając ciągle nowe gałęzie rozwoju. Jako szkoleniowiec dba o rozwój kadry.

Nauczyciele są dla niej najważniejszym elementem całej układanki, bo dzięki nim nasze przedszkola są takie wyjątkowe. Wspaniała kadra zapewnia komfort naszym podopiecznym oraz rodzicom.

Prywatnie jest mamą pięcioletniego syna, który od samego początku jest z nią w przedszkolu i jest najlepszym kontrolerem jakości.

W Wielkiej Brytanii zdobywała doświadczenie oraz szlifowała język. Chłonęła system edukacji anglosaskiej, który przeniosła do Tequesty.

Ludzie są jej inspiracją i nakręcają ją do działania.

Member

Ambili Prajith

Lektor języka angielskiego

Po ukończeniu studiów licencjackich w zakresie pedagogiki nauczycielskiej oraz studiów magistrskich w zakresie ekonomii w Indiach, w 2012 roku przeprowadziłam się do Warszawy, zielonego miasta. Od kiedy byłam nastolatką uwielbiam inwestować w przyszłe pokolenia i wtedy zdecydowałam, że najlepsze jest dzielenie się wiedzą i edukacja. Pracująć w Polsce poznałam tutejszą kulturę oraz naturę europejskich dzieci. Muzyka i gotowanie to moje inne pasje.

Member

Grażyna Dąbrowska

Nauczyciel języka polskiego

Jestem absolwentką Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Posiadam tytuł magistra edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej o specjalizacji nauczycielskiej. Pracę z dziećmi rozpoczęłam już w trakcie studiów. Jest to moja pasja i jedno z najlepszych życiowych doświadczeń. Przekazując dzieciom wiedzę, sama uczę się czegoś nowego. Każdy jest indywidualną jednostką i posiada różne zainteresowania, jednak podczas moich zajęć może znaleźć coś specjalnie dla siebie. Nauczając, staram się używać różnych metod dostosowując je do zainteresowań i potrzeb dzieci. W wolnym czasie uwielbiam rysować i malować, dlatego też robię z dziećmi mnóstwo prac plastycznych. Ogromną motywację do działania i dalszej pracy daje mi możliwość postrzegania postępów dzieci.

Member

Delicia Blake

Lektor języka angielskiego

Jestem cierpliwa, odpowiedzialna i mam zamiłowanie do pracy z dziećmi. Zawsze marzyłam, aby pracować z nimi, ponieważ od zawsze było to moją pasją. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne na swój własny sposób. Mam prawie 5-letnie doświadczenie w nauczaniu dzieci angielskiego, jako drugiego języka. Praca z dziećmi daje mi największą radość, gdy widzę entuzjazm na twarzach uczniów i obserwuje postępy w ich nauce. Oprócz pracy z dziećmi lubię muzykę i taniec

Member

Justyna Sasin

Nauczyciel języka polskiego

Nazywam się Justyna Sasin. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na specjalizacji pedagogika pracy oraz uzyskałam tytuł magistra z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie. W trakcie studiów odbyłam wiele praktyk w przedszkolach i szkołach, które upewniły mnie w przekonaniu, iż pragnę pracować z dziećmi. Taki kierunek pracy zawodowej pozwala mi czerpać radość z drobnych spraw, uczy cierpliwości i podchodzenia z dystansem do życia. Uśmiech i błysk w oczach dziecka dostarcza mi poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Praca z dziećmi to moja pasja, ważne są dla mnie ich potrzeby oraz uczucia. Ważne dla mnie jest to, aby dzieci uczyły się pracować samodzielnie, kreatywnie myślały oraz były ciekawe świata ich otaczającego. W dalszym ciągu chcę doskonalić i rozwijać swoje umiejętności.

Member

OLLY LOUIE CASTILLO

Lektor języka angielskiego

Urodziłem się na jednej z największych wysp Filipin zwanej Mindoro oddalonej o 9,738 km od Polski. Na Filipinach mam trzech  braci i pięć sióstr. Jesteśmy jedną dużą rodziną.

Do Polski przeprowadziłem się w 2011r., wówczas to zacząłem pracować jako korepetytor języka angielskiego dla dzieci z polskich rodzin.  Pracowałem też jako choreograf i tancerz regionalnych tańców filipińskich dla naszej filipińskiej społeczności zebranej wokół Ambasady Filipin tu w Warszawie. Jako tancerz miałem możliwość wielokrotnie występować przed dyplomatami i przedstawicielami polskiego rządu. Okazjonalnie jestem też angażowany do odgrywania ról w filmach komercyjnych.

Możliwość pracy z dziećmi i pomagania im w ich rozwoju jest dla mnie najwspanialszym życiowym doświadczeniem. Uczenie i troszczenie się o dzieci,  inspirowanie ich, bycie częścią ich rozwoju jest moją pasją. Kiedyś bardzo tęskniłem za moją rodziną, jednak odkąd pracuję w przedszkolu otoczony dziećmi, które przypominają mi młodszą część mojej własnej rodziny, moja tęsknota zamieniła się w zaangażowanie i profesjonalną pasję.

My Filipińczycy cenimy rodzinę i bliskie relacje, a ciężka praca jest naszą wartością. Kieruję się tymi wartościami w moim własnym życiu osobistym i zawodowym tu w Polsce.

Member

Anna Pilip

Nauczyciel języka polskiego

Nazywam się Anna Pilip. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika specjalna, specjalność logopedia na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Pracę z dziećmi rozpoczęłam już kilka lat temu, początkowo, jako starsza siostra a następnie w trakcie studiów, jako opiekunka.

Od kiedy pamiętam, zawsze chciałam pracować z dziećmi. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe, dlatego do każdego z nich podchodzę indywidualnie. Priorytetem dla mnie jest wszechstronne poznanie dziecka, zaspokojenie jego potrzeb oraz stworzenie warunków zapewniających mu poczucie bezpieczeństwa oraz zaufania. W kontaktach z dziećmi staram się wykazywać empatią – dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na emocje swoich małych podopiecznych. W dzieciach fascynuje mnie ich kreatywność, pomysłowość, wyobraźnia, otwartość oraz ciągła gotowość do działania.

Member

Klaudia Sokołowska

Nauczyciel języka polskiego

Swoją przygodę z nauczaniem dzieci rozpoczęłam już na 2 roku studiów licencjackich o kierunku wychowanie przedszkolne z edukacją  wczesnoszkolną. Od tamtej pory, czyli od 6 lat dzielę się swoją pasją z najmłodszymi. Bezsprzecznie jest to zawód, który daje mi bardzo dużo satysfakcji, oraz napędza do jeszcze większej kreatywności. Pracując z dziećmi zawsze staram się rozwijać ich samodzielność, kulturę osobistą oraz wspierać w kontaktach interpersonalnych, biorąc pod uwagę ich indywidualność.

Moją drugą pasją jest jazda na rolkach, którą chętnie zarażam dzieci, jednocześnie ucząc dbania o własne zdrowie.

Member

Magdalena Golec

Nauczyciel języka polskiego

Nazywam się Magdalena Golec, ukończyłam studia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W czasie studiów magisterskich pracowałam jako animator w Centrum Dziecięcej Aktywności „Skakanka”, gdzie zdobywałam doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Dodatkowo zajmowałam się prywatną opieką dzieci, co również pomogło mi w zdobywaniu wiedzy oraz umiejętności. Jestem kreatywna, cierpliwa i otwarta. Moim celem jest pokazanie dzieciom, że wspólnie możemy pokonać wszelkie trudności,  i że powinniśmy wzajemnie darzyć się szacunkiem.

Z niecierpliwością czekam, żeby poznać wszystkich podopiecznych oraz Państwa. Jest mi niezmiernie miło, że jestem częścią kadry Przedszkola Tequesta.


 

Member

Monika Pamrów

Nauczyciel języka polskiego

Witam, nazywam się Monika Pamrów. Moja specjalizacja to wychowanie przedszkolne z edukacją wczesnoszkolną. Studia pozwoliły mi zdobyć wiedzę teoretyczną, dzięki której każdy nauczyciel może z dumą nazywać się również “pedagogiem”. Decyzję o kontynuowaniu edukacji na kierunku pedagogicznym podjęłam z uwagi na fakt, że pracę z dziećmi traktuję nie tylko jako ścieżkę rozwoju zawodowego, ale również, a właściwie przede wszystkim, jako pasję. Pierwsze lata życia dziecka są bardzo ważne dla jego rozwoju, nie tylko fizycznego, ale także intelektualnego, emocjonalnego i społecznego. Wierzę, że prawidłowe pokierowanie dzieckiem pozwala na stymulację jego rozwoju, a nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż obserwowanie jak dzieci rosną, uczą się, jak kształtuje się ich osobowość.

Miałam przyjemność zajmować się dziećmi na każdym etapie rozwoju, od noworodka, aż po dzieci w wieku szkolnym. W pracy z najmłodszymi, staram się dbać należycie o harmonijny rozwój dzieci, bez względu na ich grupę wiekową. Dostosowuję metody pracy tak, aby każde dziecko mogło się rozwijać i doskonalić, pokonując trudności. Ponadto cenię sobie aktywność fizyczną, ponieważ wierzę, że to ruch wyzwala w dzieciach największą siłę i kreatywność, dlatego też organizując dzieciom czas wolny, uwzględniam w nim gry i zabawy, również na świeżym powietrzu.

Jestem osobą odpowiedzialną, dobrze zorganizowaną i punktualną. Cechuje mnie dobroć i cierpliwość, jak również konsekwencja w działaniu. Posiadam kompetencje edukacyjne. Dzięki dużej kreatywności potrafię uczyć i przekazywać zarówno umiejętności, jak i wiedzę w sposób łączący naukę z zabawą. Moją pasją jest gotowanie co umiem również przełożyć na świetną zabawę. Praca z dziećmi sprawia mi dużą radość, a ich uśmiech jest dla mnie dużą satysfakcją i nagrodą za jej wykonywanie.

Member

Victoria Musesa

Lektor języka angielskiego

Witam, nazywam się Victoria Musesa. Jestem z Zambii, moim marzeniem było żyć i pracować w z dziećmi.

Pracuję jako nauczyciel angielskiego od czterch lat, Moją pasją są dzieci, a praca z nimi daje mi ogromną przyjemność. Jestem kreatywną i ambitną młodą kobietą, mam wiele pomysłów i planów na przyszłość, co widoczne jest w mojej codziennej pracy.

Moi przyjaciele i rodzina mówią, że jestem bardzo zabawną i interesującą osobą z dobrym poczuciem humoru. Kiedy spotykam nowych ludzi, dają mi oni energię do dalszego działania i czuje, że są moją inspiracją. Wierzę, że przyjaźń jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu.

Moje hobby to pływanie, czytanie romantycznych książek, słuchanie muzyki, oglądanie telewizji, taniec, spacery i przede wszystkim odkrywanie świata i  podróżowanie, ponieważ dzięki nim bardzo dużo się uczę i rozwijam.

Uwielbiam jedzenie i lubię poznawać nowe kuchnie i odkrywać nowe smaki. Jednak moje ulubione smaki to włoskie, indyjskie i azjatyckie, myślę, że to najlepsze kuchnie na świecie :).

Kocham psy i wierzę, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka.

Zrobię co w mojej mocy, aby zainspirować innych ludzi do życią pełnią życia i mam nadzieję, że tą pasja zarażę również moich podopiecznych:)!

Wierzę, że będę miał wspaniałą podróż z ludźmi, z którymi spotkam się w naszej placówce Tequesta.

Member

Naomi Mwanza

Lektor języka angielskiego

                                                                            Life is full of hills

 “Loving the hills” is an attitude adopted toward training as a young athlete. Most people train on flat land because it’s easier. But I would intentionally seek out hills. Life is full of all kinds of “hills.” Once you accept this, obstacles and challenges you face don’t matter as much because you understand they’re supposed to be there. When things get tough, remind yourself it’s just a hill. And once you get over a hill, there’s a valley on the other side.  (Janine Shepherd)

                                                                          Kim jestem w życiu

Nazywam się Naomi Mwanza, urodziłem  się w  Chingola w jednym z miast w  Zambii i tam dorastałem, mamy sześcioro rodzeństwa, trzy siostry i trzech braci. W  2014roku przeprowadziłam  się z rodziną do Turcji, a w 2015  roku przeprowadziłam się do Warszawy.

Jestem pasjonatką edukacji, ponieważ jest to coś, w co szczerze wierzę, coś co zmienia życie wielu dzieci. Praca z dziećmi jest satysfakcjonującym doświadczeniem i oferuje mnóstwo zabawy, każdy dzień jest inny. Moim marzeniem było bycie częścią przedszkola, aby pomóc uczyć najmłodszych oraz rozwijać w pełni ich potencjał i umiejętności. 

                                                                            Co dla mnie oznacza życie

Życie to rodzina i przyjaciele, Ci którym mogę zaufać i którzy mi ufają. Lubię nabywać nowe doświadczenia, co pomaga mi lepiej komunikować się z dziećmi oraz otoczeniem. Interakcji i współpracy z innymi pozwala mi pracować nad sobą i osiągać nowe umiejętności.

                                                                         Hobby

Moje hobby to oglądanie filmów dokumentalnych, taniec, śpiew, zakupy i podróże w celu poznania nowych ludzi oraz kultur.  Kontakt z ludźmi i jedzenia to moja pasja.

                                                 Jakie jest moje spojrzenie na przyszłość?

Odkąd ukończyłem studia licencjackie, podjęłam decyzję o kontynuację studiów magisterskich w Warszawie.  Po mojej edukacji myślę, że będę gotowa żeby założyć własną rodzinę.

Member

Magdalena Świgut

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Nazywam się Magdalena Świgut ,  jestem szczęśliwą mamą 4 letniej córeczki. Będąc dzieckiem  marzyłam o tym aby w przyszłości z nimi pracować. Pracę z dziećmi rozpoczęłam już 6 lat temu jako opiekunka, w następnej kolejności rozpoczęłam swoją karierę w edukacji dzieci. Jestem osobą pogodną, troskliwą  i odpowiedzialną .

W wolnych chwilach uwielbiam gotować , jeździć na rowerze oraz spędzać czas ze swoimi najbliższymi . Z niecierpliwością czekam na Was moi podopieczni .

Jest mi niezmiernie miło , że jestem częścią Kadry Przedszkola Tequesta .

Member

Swati Patil

Lektor języka angielskiego

Cześć, jestem Swati Patil, nauczycielka angielskiego w Tequesta


Urodziłem się i wychowałem w Indiach, które są jednym z największych krajów Azji Południowej. 

Ukończyłem studia licencjackie, a następnie magisterskie z biotechnologii. Ukończyłam również studia licencjackie w zakresie edukacji łącznie 3-letnim doświadczeniem w edukacji. Moja kariera rozpoczęła się jako nauczycielka nauk ścisłych w Indiach.

Moją pasją jest uczyć i pomagać każdemu dziecku. Dzieci muszą nauczyć się zaufania, rozwijać swoje umiejętności. W okresie przedszkolnym wykształcają swoją pewność siebie, oraz uczą się swojej wyjątkowości oraz tego, że są wspaniali poprostu będąc sobą. 

Jako nauczyciel mam nadzieję, że wpłynę na dzieci nie tylko w ich podstawie programowej, ale także w ich umiejętności rozwiązywania problemów. W mojej klasie niekoniecznie chcę, aby uczniowie zapamiętywali fakty, ale chcę, aby nauczyli się jak szukać odpowiedzi na zadawane pytania.

W wolnym czasie uwielbiałam robić rękodzieło, malować i podróżować, co pomaga mi przygotować się do codziennej pracy. 

Member

Jagoda Morawiec

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Mam na imię Jagoda Morawiec i ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna.

Posiadam siedmioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

Lubię swoją pracę, ponieważ przynosi mi wiele satysfakcji. Najważniejsza dla mnie w pracy z dziećmi jest troska o ich bezpieczeństwo oraz okazywanie podopiecznym dużo uwagi.

Jestem osobą pogodną , która z uśmiechem idzie przez życie , więc uśmiech towarzyszy mi także każdego dnia w pracy z dziećmi.

Z ogromną przyjemnością poznam Państwa i pociechy w naszej placówce.

Skontaktuj się z nami już teraz.