Nauczanie małych dzieci drugiego języka przynosi wiele korzyści.

Dlaczego mielibyśmy chcieć, aby małe dzieci uczyły się drugiego języka, podczas gdy one są skupione na nauce swojego podstawowego? Wydaje się, że byłoby to przeciążenie nauką, gdy są na wczesnym etapie nauki przyjaźni, liczenia, zabawy na placu zabaw i wielu innych. Jednak jest to czas w naszym życiu, kiedy przyswajanie drugiego języka przychodzi bardzo naturalnie.

W wieku 0-3 mózgi małych dzieci są wyjątkowo przystosowane do nauki drugiego języka, ponieważ mózg jest na najbardziej elastycznym etapie. W rzeczywistości dwujęzyczne niemowlęta celowały w wykrywaniu zmiany języka już w wieku 6 miesięcy. Mogą nauczyć się drugiego języka tak łatwo, jak uczą się chodzić i nauczyć się swojego podstawowego języka. Nauka drugiego języka nie wpływa negatywnie na język ojczysty dziecka.

Nauka drugiego języka poprawia rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie i umiejętności słuchania, a także poprawia pamięć, koncentrację i zdolność do wielozadaniowości. Dzieci biegle posługujące się innymi językami również wykazują oznaki zwiększonej kreatywności i elastyczności umysłowej.

Dlatego w Tequesta Białołęka nie uczymy tylko jednego języka. Oprócz naszego języka ojczystego do naszego programu nauczania włączamy również język angielski i hiszpański. Mamy wykwalifikowanych nauczycieli, dzięki którym ich strategia nauczania jest łatwa do zrozumienia dla uczniów. Są szkoleni, jak uczyć języka angielskiego bez narażania na szwank języka ojczystego.

W Tequesta Białołęka nie musisz martwić się o to, co przyniesie jutro – bo w naszej szkole dbamy o to, by Twoje dziecko było na to gotowe. Dzięki naszej innowacyjnej filozofii uczenia się i strategiom nauczania Twoje dziecko zmienia się w najlepszą wersję swojego przyszłego ja.

Ruby Matuszewski, mgr

Kontakt

Chcesz zapisać swoje Dziecko?

Zadzwoń lub wypełnij formularz, aby uzyskać więcej informacji!

Napisz do nas

w